İNŞAAT

Ülkemizde son yılarda en büyük yatırımların yapıldığı ve ülke ekonomisinin lokomotifi haline gelmiş olan inşaat sektörü her geçen gün hızını kaybetmeden büyümeye devam etmektedir. Özellikle yabancı yatırımcıların da ilgisi çekmesiyle çeşitli sermaye gruplarının büyük yatırımlar yaptığı bir sektör haline gelmiştir. Ayrıca ülkemiz müteahhitlerinin yurt dışında gerçekleştirdikleri büyük yatırımlar da yine sektöre ayrı bir ivme kazandırmıştır.

Büyük yatırımların gerçekleştiği bu sektör çok çeşitli riskleri barındırmaktadır. Berko sigorta olarak bu alanda faaliyet gösteren sigortalılarımın karşı karşıya olduğu risklerin doğru analizi, bu risklere uygun teminat ve ürünlerin minimum maliyetlerle sağlanması ve hasar durumlarında tazminat ödemelerinin yapım işlerini aksatmayacak şekilde gerçekleştirilmesi birinci önceliğimizdir. 

İnşaat işleri süreçlerinde işveren, müteahhit, taşeron ve alt taşeronlardan kaynaklı sorumluluklar ve bu paydaşların birbirlerine karşı sorumlulukları hem sigorta hem de iş hukuku açısından uzman ekibimiz ve hukuk müşavirlerimiz ile sigortalılarımızın zararını minimize etmek için hassas bir şekilde yönetilmektedir.

Bu alanda vermekte olduğumuz hizmetler;

-          İnşaat/Montaj Tüm Riskler Sigortaları

-          İş kazalarından kaynaklı sorumluluk sigortaları

-          3. Şahıs sorumluluk sigortaları

-          Çevresel riskler

-          Mesleki sorumluluk sigortaları

-          Hasar Yönetimi